Twitter

Naprawdę CZAS NA KOBIETY!

czwartek, 6 października 2016

Naprawdę CZAS NA KOBIETY!

Stowarzyszenie Kongres Kobiet, które współtworzyłam i którego działalność nieprzerwanie wspieram, oraz Fundacja Coca-Coli, właśnie rozpoczyna ogólnopolski projekt – akcję wzmacniania i aktywizacji kobiet na polskim rynku pracy. Jej zwieńczeniem ma być katalog dobrych praktyk pracodawców, samorządów, inicjatyw społecznych na rzecz zawodowej aktywizacji kobiet.

A że jest wiele do zrobienia, chyba nikt nie ma wątpliwości. Kobietom w Polsce jest trudniej. Trudniej znaleźć pracę, trudniej do niej wrócić po urodzeniu dziecka, trudniej piąć się po szczeblach kariery. Kobiety są skandalicznie niedoreprezentowane na wysokich stanowiskach i najczęściej zarabiają mniej od mężczyzn.

Dlatego, chcemy postawić na „empowerment”, czyli uzbrojenie kobiet w wiedzę o ich prawach i możliwościach, poprzez rozwijanie umiejętności i wsparcie, żeby wiedziały, że nie są same.

W ramach dziesięciu konferencji, które odbędą się w Gdańsku, Krakowie, Pyrzycach w woj. zachodniopomorskim, Białymstoku, Lublinie, Poznaniu, Wrocławiu, Wałbrzychu, na Śląsku i w Warszawie, eksperci, praktycy biznesu, trenerzy pomogą kobietom dobrze przygotować się do różnych ról zawodowych.

Nasz projekt jest skierowany do wszystkich kobiet bez wyjątku. Tych aktywnych zawodowo. Tych, które chcą założyć własne firmy. Do zagrożonych wykluczeniem ze względu na wiek. Do matek, które chcą wrócić do pracy po urodzeniu dziecka.

Czas, żeby kobiety uwierzyły w siebie i miały szansę na realizację swojego potencjału na rynku pracy. Nazwa projektu mówi sama za siebie – „CZAS NA KOBIETY!”

Więcej o projekcie: https://www.kongreskobiet.pl/pl-PL/text/inicjatywy/czas_na_kobiety

Konfederacja LewiatanStowarzyszenie Kongres KobietEFNI