Twitter

Fundacja "Prymus"

Jubileusz 15-lecia Fundacji Prymus

Jubileusz 15-lecia Fundacji Prymus

niedziela, 23 września 2018
Założona przez Henrykę Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan, Fundacja Prymus, wspierająca wyrównywanie szans edukacyjnych, będzie obchodzi 22 września jubileusz 15-lecia działalności. Przez ten ...
CZYTAJ WIĘCEJ
Podjęłam dobrą decyzję - artykuł Gazety Olsztyńskiej o 15-leciu Fundacji PRYMUS
Relacja red. Magdaleny Marii Bukowieckiej z jubileuszu 15-lecia Fundacji PRYMUS...
CZYTAJ WIĘCEJ
Życia szkoda na głupstwa... - wywiad dla Gazety Olsztyńskiej o działalności społecznej i roli kobiet (22 września 2018 r.)
Kto to jest społecznik? To każdy, kto potrafi rozglądać się wokół siebie, kto widzi innych ludzi. Społecznik widzi więcej, niż tylko swoje własne problemy - rozmowa z red. Magdaleną Marią Bukowiecką z...
CZYTAJ WIĘCEJ

Życie w moim rodzinnym domu było skromne, ale szczęśliwe. Mama pochodziła z Wołynia, ojciec z Warszawy. Cały czas ciężko pracowali, żeby utrzymać trójkę dzieci. Z domu wyszłam z etosem pracy. Z przekonaniem, że wszystko jest możliwe, ale trzeba na to zapracować.

Dzieciom z biednych rodzin jest trudniej, ale jeśli wyciągnie się do nich rękę, wpoi określone zasady, to mogą wieść spełnione życie, rozwijać talenty, pokonywać ograniczenia. Dlatego wspieram lokalną szkołę i założyłam fundację "Prymus", pomagającą wyrównywać szanse dzieci z terenów wiejskich.

Fundacja istnieje od 2004r., a jej celem jest przekazywanie dzieciom potrzebnych umiejętności i wiedzy oraz angażowanie do udziału w życiu lokalnej społeczności. Fundacja organizuje konkursy recytatorskie, warsztaty plastyczne i komputerowe, lekcje języka angielskiego i wiele innych. Staramy się edukować poprzez zabawę. Na najzdolniejszych, najaktywniejszych czekają stypendia.

Fundacja promuje także kulturę Warmii, opiekując się zabytkowym budynkiem starej szkoły w Brąswałdzie, gdzie znajduje się Izba Pamięci im. Marii Zientary-Malewskiej oraz czytelnia im. Ks. Franciszka Kaupowicza.

Więcej o Fundacji:

http://fundacjaprymus.org/

 

Konfederacja LewiatanStowarzyszenie Kongres KobietEFNI