Twitter

III Regaty Żeglarskie Lewiatana

wtorek, 7 września 2010

III Regaty Żeglarskie Lewiatana

Do Sztynortu przyjechały w tym roku aż 33 załogi! Firmy były reprezentowane na wysokim szczeblu, dopisała pogoda, wieczory w Kubryku Lewiatana cieszyły ogromnym powodzeniem.

W III Regatach zwyciężyła załoga Philips Lightning Pabianice ze sternikiem Tomaszem Dębeckim, II miejsce przypadło reprezentacji firmy Bell (sternik Sebastian Sykson), a III - Wielkopolskiemu Związkowi Pracodawców ze sternikiem Piotrem Wrońskim. Dalej były Boeing International, druga załoga z WZP, Oriflame, Warmińsko-Mazurski Związek Pracodawców Prywatnych, Philips Lightning Poland, Iglotechnik i Ergis Euro Films. Wygrali jednak wszyscy, bo skorzystali z dobrej pogody i uczestniczyli w dobrej zabawie.

Aż 8 załóg zmobilizował do udziału w naszych regatach Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego. Kilka firm wystawiło po 2 załogi. Były firmy duże i mniejsze, ale wszyscy dobrze się bawili i na wodzie, i wieczorami, podczas imprez integracyjnych. Owszem, niekiedy w trakcie biegów regatowych adrenalina sprawiała, że zdarzały się naruszenia dobrych zasad na wodzie, ale generalnie obyło się bez groźniejszych kolizji i stłuczek.

Wieczorne spotkania załóg miały miejsce w Kubryku Lewiatana, czyli w specjalnie zaaranżowanych namiotach na uboczu wioski żeglarskiej w Sztynorcie. „Kubryk" musiał powstać, bo nie pomieścilibyśmy się w „Zęzie", gdzie spotykaliśmy się dwa lata i rok temu. Wieczory szantowe, każdy innym w klimacie, przyciągnęły wszystkie załogi. Wspólne śpiewanie i tańce trwały do późna w nocy.

Trzy lata temu w naszych regatach uczestniczyło 14 załóg, w ubiegłym roku 20. Zainteresowanie imprezą stale rośnie, ale mazurskie porty nie są z gumy, dlatego namawiamy, by w przyszłym roku nie zwlekać ze zgłoszeniami. Termin IV Regat Lewiatana jest ustalony - jak zawsze I weekend września, a szczegółowy program i zaproszenie do uczestnictwa opublikujemy na początku czerwca.

Konfederacja LewiatanStowarzyszenie Kongres KobietEFNI