Twitter

Nagrody Lewiatana 2019. Zostałam uhonorowana nagrodą im. B. Skargi za odważne myślenie.

piątek, 28 czerwca 2019

Nagrody Lewiatana 2019. Zostałam uhonorowana nagrodą im. B. Skargi za odważne myślenie.

Michał Akszak-Okińczyc, Elżbieta i Zbigniew Grycanowie, Mariusz Haładyj to tegoroczni laureaci Nagród Konfederacji Lewiatan. Ja zostałam uhonorowana nagrodą za odważne myślenie im. prof. Barbary Skargi.  Wyróżnienia zostały wręczone 27 czerwca br., w Teatrze Polskim w Warszawie. 

Nagrodę im. Andrzeja Wierzbickiego w kategorii firma mała i średnia, za pokazanie, że wizja i strategia są kluczem do sukcesu firm MSP, otrzymał Michał Akszak-Okińczyc z firmy ASO MR, firmy rodzinnej będącej jednym wiodących dilerów samochodów w Europie.

Nagrodę im. Andrzeja Wierzbickiego w kategorii duża firma, za pokazanie jak z sukcesem łączyć rzemiosło z przemysłem, otrzymali Elżbieta i Zbigniew Grycanowie, twórcy formy Grycan - lody od pokoleń. Laudację na cześć państwa Elżbiety i Zbigniewa wygłosił Henryk Orfinger, poprzednio szef Rady Głównej Lewiatana, a od dziś pierwszy wiceprezydent, który dzieli z nagrodzonymi doświadczenia prowadzenia firmy rodzinnej stworzonej pod podstaw.

 Nagroda im. Władysława Grabskiego, za budowanie dialogu administracji z biznesem, podwędrowała w ręce prezesa Prokuratorii Generalnej RP Mariusza Haładyja.

- Przez kilka ostatnich lat pan minister Mariusz Haładyj pokazał, że dialog administracji z biznesem jest nie tylko możliwy, ale i konieczny. W toku wielu debat, często niełatwych, mieliśmy okazję prezentować nasze potrzeby, tłumaczyć konsekwencje biznesowe istniejących lub projektowanych przepisów. Jeżeli nasze argumenty okazywały się przekonujące, pan minister uwzględniał je w pracach resortu. Nasz dialog pokazywał w praktyce, że współpraca pracodawców i administracji może opierać się na szacunku i merytorycznej wymianie argumentów - usłyszeliśmy w laudacji zaprezentowanej przez Macieja Wituckiego.

Za całokształt swojej działalności publicznej Nagrodę za odważne myślenie, wręczaną przez Konfederację Lewiatan i Fundację na Rzecz Myślenia im. Barbary Skargi, odebrałam ja, co był dla mnie prawdziwą niespodzianką. Laudację wygłosiła przewodnicząca kapituły, prof. Magdalena Środa.

Konfederacja LewiatanStowarzyszenie Kongres KobietEFNI