Twitter

Polsko-belgijskie rozmowy biznesowe przy okazji wizyty pary królewskiej

środa, 14 października 2015

Henryka Bochniarz

Pięćdziesięciu prezesów firm belgijskich, wicepremier rządu i szef MSZ Belgii Didier Reynders, minister Grzegorz Schetyna, szefowie organizacji biznesowych z Belgii i Polski na czele z prezydent Lewiatana Henryką Bochniarz wzięli udział w spotkaniu o wzmacnianiu polsko-belgijskich relacji biznesowych, które odbyło się 13 października na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wydarzenie zostało zorganizowane z okazji wizyty króla Filipa i jego małżonki Matyldy.

Szefowa Lewiatana w swoim wystąpieniu podkreśliła, że projekt europejski obecnie przeżywa kryzys ze względu na zagrożenia zewnętrzne i wewnętrzne, a odpowiedzią na te zagrożenia, których nie da się łatwo rozwiązać poprzez mechanizmy polityczne, jest współpraca ekonomiczna zarówno na poziomie europejskim, jak i pomiędzy poszczególnymi krajami. Potrzebujemy więcej współpracy gospodarczej, a nie tworzenia barier. Henryka Bochniarz wskazywała, jak silna jest polska gospodarka i zachęcała do inwestowania w Polsce. Zaznaczyła, że wymiana handlowa między Polską i Belgią ma ogromny potencjał rozwoju. Handel i inwestycje będą napędzały tę współpracę.

Podczas spotkania głos zabrali także wicepremier Belgii Dudier Reynders, szef polskiego MSZ Grzegorz Schetyna, wiceminister Katarzyna Kacperczyk, przewodniczący belgijskiej organizacji pracodawców Michele Sioen oraz prezes GPW Paweł Tamborski.

Konfederacja LewiatanStowarzyszenie Kongres KobietEFNI