Twitter

Pożegnanie Jana Guza

czwartek, 30 maja 2019

Zdjecie: Dziennik Wschodni

Podczas uroczystości w Białej Podlaskiej Konfederację Lewiatan reprezentowała Prezydent Henryka Bochniarz oraz Jacek Męcina, doradca zarządu. W pożegnaniu uczestniczyli m.in. minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, minister w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera, przewodniczący Solidarności Piotr Duda, przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz, przewodniczący PSL Władysław Kosiniak Kamysz oraz setki przedstawicieli środowisk pracowników i pracodawców.

„To był twardy zawodnik walczący zawsze o interesy pracownicze (…) Choć nie raz różniliśmy się zasadniczo, z jego strony była zawsze gotowość do rozmowy” – mówiła minister Rafalska. Prezydent Andrzej Duda odznaczył pośmiertnie Jana Guza Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Odszedł Człowiek, dla którego kluczową wartością była troska o dialog społeczny i budowanie porozumienia między pracownikami i pracodawcami. Zawsze mieliśmy w Nim otwartego i mądrego partnera do rozmowy. Rodzinie i Bliskim wyrazy współczucia przekazują Henryka Bochniarz, Prezydent Konfederacji Lewiatan, oraz Henryk Orfinger Przewodniczący Rady Głównej Konfederacji Lewiatan.

Konfederacja LewiatanStowarzyszenie Kongres KobietEFNI