Twitter

EFNI po raz drugi w Sopocie

środa, 4 kwietnia 2012

EFNI po raz drugi w Sopocie

We wtorek 3 kwietnia 2011 roku w hotelu Sheraton w Sopocie Henryka Bochniarz wspólnie z Jackiem Karnowskim, Prezydentem miasta Sopot zapowiedziała, że w dniach 26-28 września br. PKPP Lewiatan ponownie organizuje w Sopocie Europejskie Forum Nowych Idei.
- Ubiegłoroczne EFNI zostało bardzo dobrze ocenione przez uczestników. Dlatego zdecydowaliśmy się na kontynuację pomysłu – wyjaśniła.


- Jesteśmy przekonani, że liderzy polskiego biznesu powinni zapraszać kolegów z Europy do dialogu o najważniejszych problemach kontynentu. Chcielibyśmy także otwierać polską i europejską gospodarkę na świat. Dlatego na każdą kolejną edycję EFNI będziemy zapraszać inny kraj z grupy tych, które rozwijają się najszybciej. W tym roku gościem specjalnym będzie Turcja – mówiła.


Prezydent PKPP Lewiatan zdradziła dziennikarzom, że podczas tegorocznego EFNI debaty będą koncentrować się wokół tego, jakie powinno być miejsce Starego Kontynentu w zglobalizowanym świecie. - Europie potrzebna jest nowa strategia relacji ze światem. Dlatego w tym roku w Sopocie uczestnicy EFNI będą dyskutować m.in. o tym, co dalej z europejskim modelem społecznym, o roli państwa w gospodarce i społeczeństwie obywatelskim, o sensie kwot i parytetów, o kształcie nowego ładu finansowego oraz o tym, czy energetyczna rewolucja uratuje świat.

Powiedziała też, że swoją obecność na tegorocznym EFNI potwierdziło już wielu znakomitych gości, w tym m.in. Benjamin R. Barber, autor światowego bestselleru „Dżihad contra McŚwiat”, prof. Jerzy Buzek, Irene Natividad - jedna ze 100 najbardziej wpływowych kobiet Ameryki, prof. Günter Verheugen, b. komisarz UE ds. Przemysłu i Przedsiębiorczości oraz b. komisarz ds. Rozszerzenia UE.
 

Konfederacja LewiatanStowarzyszenie Kongres KobietEFNI