Twitter

Henryka Bochniarz na X Europejskim Forum Gospodarczym Łódzkie 2017 w Łodzi

poniedziałek, 16 października 2017

Bochniarz na EFG

 

Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan i wiceprezydent BusinessEurope wzięła udział w X Europejskim Forum Gospodarczym Łódzkie 2017 w Łodzi w dn. 16.10 br., gdzie wystąpiła w sesji inauguracyjnej o przyszłości integracji europejskiej u boku Gunthera Verheugena, europejskiego komisarz ds. rozszerzenia UE w latach 1999-2004 i komisarza ds. przedsiębiorstw i przemysłu w latach 2004-2010.

 

W poniedziałek w Hotelu Andel’s rozpoczęło się X Europejskie Forum Gospodarcze. W dwudniowym wydarzeniu bierze udział ponad trzy tysiące uczestnikiem. Henryka Bochniarz mówiła o kluczowych trendach i konieczności większego zainteresowania sprawami europejskimi wśród przedsiębiorców.

 

Polska gospodarka wykazuje dużą elastyczność i dostosowuje się do panujących warunków geopolitycznych. Kluczem do zachowania konkurencyjności jest umiejętność trafnej diagnozy otoczenia, ale także określenie spójnej strategii skoncentrowanej na kluczowych i przyszłościowych sektorach gospodarki: rozwój jednolitego cyfrowego rynku, gospodarki w obiegu zamkniętym, nowatorskich dziedzin przemysłu 4.0 (kosmiczny, biotechnologiczny, nanotechnologiczny, cyfrowy). – mówiła Bochniarz – nie można rozwijać swojej działalności bez zainteresowania sprawami europejskimi, które dotyczą nas wszystkich. Lewiatan ma biuro w Brukseli, które od dawna prowadzi dialog z instytucjami europejskimi. Zachęcam do tego wszystkich przedsiębiorców. – dodała Bochniarz.

 

Europejskie Forum Gospodarcze to rozmowy o biznesie, przyszłości, najnowszych technologiach i inspirujących ideach – zachęcał do uczestnictwa gospodarz wydarzenia – marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień. Natomiast Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi przypomniała o kandydaturze miasta na gospodarza wystawy EXPO 2022.

 

Europejskie Forum Gospodarcze organizowane jest w Łodzi po raz dziesiąty.

 

Konfederacja LewiatanStowarzyszenie Kongres KobietEFNI