Twitter

Global Summit of Women 2019 w Bazylei

niedziela, 7 lipca 2019

Global Summit of Women 2019 w Bazylei

W dniach 26-30 czerwca wzięłam udział w Global Summit of Women, który w tym roku odbywał się w Bazylei. Podczas tegorocznego szczytu miałam przyjemność występować w panelach dotyczących równości płci w radach nadzorczych oraz sesji ministerialnej nt. partnerstwa publiczno-prywatnego jako narzędzia dla promowania kobiet.

W panelu, który prowadziłam, moimi goścmi były zaangażowane Radmila Shekerinska - Wicepremier i i minister obrony Macedonii Północnej, Hijran Huseynova - Członek Państwowego Komitetu Rodziny ds. kobiet i dzieci z Azerbejdżanu oraz Martha Lucia Micher Camarena - senator z Meksyku.

Cieszę się, że pomimo umiejscowienia tegorocznej edycji w kraju europejskim, zdecydowana większość uczestniczek przyjechała z Azji, Afryki czy Ameryki Południowej. Spotkałam wiele inspirujących kobiet, które w swoich krajach, kulturowo nieprzychylnych równości kobiet, osiągają bardzo wiele. My, Europejki, możemy się od nich dużo nauczyć.

Warto dodać, że w 2016 roku gospodarzem Global Summit Of Women była Warszawa, a w organizację zaangażowany był Kongres Kobiet.

Konfederacja LewiatanStowarzyszenie Kongres KobietEFNI