Twitter

Zapraszam na debatę "Kultura? Mój biznes!" 28 kwietnia w Toruniu

czwartek, 24 kwietnia 2014

zdjęcie z projektu Kultura się Liczy! Źródło: http://www.youtube.com/watch?v=QzSd1HalzBY

W najbliższy poniedziałek, 28 kwietnia, zapraszam mieszkańców Torunia, przedsiębiorców, ludzi kultury i organizacje pozarządowe na debatę pt. "Kultura? Mój biznes!", którą będę miała przyjemność prowadzić.

Szczegóły w poniższym zaproszeniu:

Konfederacja Lewiatan, Kujawsko-Pomorska Organizacja Pracodawców Lewiatan i Kongres Kobiet zapraszają na debatę:

KULTURA? MÓJ BIZNES! O RELACJACH KULTURY I BIZNESU
28 kwietnia, poniedziałek, godz. 14.00, Hotel Filmar, ul. Grudziądzka 45, Toruń

Prowadzenie: dr Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan

W debacie udział wezmą:

Marcel Woźniak - Niezależny twórca, scenarzysta, reżyser, dziennikarz radiowy, poeta
Joanna Scheuring-Wielgus - Prezeska Fundacji Win-Win, która wspiera artystów i działania kulturalne, managerka kultury, socjolożka, specjalistka ds. PR i marketingu
Agnieszka Oberlan-Stefańska - Magister sztuki, pedagożka twórczości, nauczycielka plastyki w toruńskim Ognisku Pracy Pozaszkolnej "Dom Harcerza"
Przedstawiciel Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych, firmy aktywnie wspierającej projekty kulturalne

Gość: Kazimiera Szczuka, Ministra Kultury gabinetu cieni Kongresu Kobiet

W Polsce wciąż popularne jest przekonanie, że kultura to jedynie ozdoba, która tworzy miłą atmosferę. Tymczasem w nowoczesnych społeczeństwach kultura może być siłą napędową gospodarki, a postawy twórcze wniesione do przedsiębiorstw często bardzo je zmieniają. Jakie inne korzyści wynikają ze wzajemnej współpracy biznesu i kultury? Czy sponsoring to jedyny model? Jak budować długotrwałe relacje między kulturą a biznesem? Co jest przeszkodą we wzajemnej współpracy - niewiedza, nieufność, a może zakorzenione praktyki? Pytanie o rolę biznesu i kultury to również pytanie o to, jakiego społeczeństwa chcemy: podzielonego, kierującego się stereotypami, nastawionego na krótkoterminowe cele czy może społeczeństwa ludzi otwartych i twórczych, potrafiących wspólnie działać?

Liczba miejsc ograniczona. Potwierdzenia udziału prosimy przesyłać na adres: biuro@kpoplewiatan.pl lub telefonicznie pod numerem 781 555 793.

Konfederacja LewiatanStowarzyszenie Kongres KobietEFNI