Twitter

Dyskusja o nowej formule dialogu społecznego na zaproszenie prezydenta RP

środa, 7 stycznia 2015

źródło: Prezydent.pl/fot. Wojciech Grzedziński

Dialog jest jednym z fundamentów funkcjonowania państwa i społeczeństwa – podkreślił prezydent Bronisław Komorowski rozpoczynając spotkanie dotyczące stanu prac nad nową formułą dialogu społecznego w Polsce. W debacie na zaproszenie prezydenta, która odbyła się 7 stycznia w Pałacu Prezydenckim, wziął udział minister Władysław Kosiniak-Kamysz oraz szefowie organizacji pracodawców i związków zawodowych. Konfederację Lewiatan reprezentowała Henryka Bochniarz.

Uczestnicy poinformowali prezydenta Bronisława Komorowskiego, że istnieje szansa na przedstawienie wspólnego projektu ustawy o Radzie Dialogu Społecznego, ale treść wymaga jeszcze doprecyzowania. Intencją wszystkich stron jest przekazanie MPiPS uzgodnionych założeń projektu do 31 stycznia, by ministerstwo przygotowało projekt nowej ustawy o dialogu społecznym.

Minister pracy podkreślił, że premier Ewa Kopacz jest bardzo zainteresowana pomyślnym finałem i zaprosił przedstawicieli organizacji pracodawców oraz związków zawodowych na spotkanie w sprawie dalszych wspólnych prac.

Więcej informacji o spotkaniu na stronie Prezydent.pl

 

Konfederacja LewiatanStowarzyszenie Kongres KobietEFNI