Twitter

Wywiad w Gazecie Olsztyńskiej o eurowyborach 2019

piątek, 15 marca 2019

Wywiad w Gazecie Olsztyńskiej o eurowyborach 2019

W piątek, 15 marca ukazał się w Gazecie Olsztyńskiej wywiad, w którym Henryka Bochniarz informuje o swojej decyzji o niekandydowaniu w wyborach do PE z okręgu Warmia, Mazury i Podlasie. Prezydent Lewiatana zaznaczyła, że będzie wspierać kompetentnych kandydatów i działać na rzecz wysokiej frekwencji w majowych eurowyborach.

Jestem optymistką i wierzę, że frekwencja będzie dużo wyższa, niż w poprzednich wyborach. Sprzyjającą okolicznością jest umiejscowienie eurowyborów w samym środku maratonu. Wybierajmy rozważnie i postawmy na polityków, którzy „coś w życiu potrafią", mają doświadczenie w sprawach europejskich i międzynarodowych, znają języki i umieją działać zakulisowo w priorytetowych sprawach. Musimy zdawać sobie sprawę, że głosowania na forum PE to często formalność, a stanowiska ucierają się w komisjach, a także na spotkaniach poza gmachem parlamentu.

Henryka Bochniarz mówi w wywiadzie dla Gazety Olsztyńskiej także o priorytetach dla Europarlamentu i następnej kadencji kolejnej Komisji Europejskiej.

Podstawowym wyzwaniem stojącym przed Unią Europejską jest zapewnienie jej konkurencyjności w dynamicznie zmieniającej się światowej gospodarce. Musimy ważyć w kraju i na forum UE różne interesy. Dla dużego przemysłu kluczowe są regulacje związane z ochroną środowiska. Czasem jeden przepis może zaważyć na opłacalności działań firmy o obrotach idących w dziesiątki miliardów euro. Inne gospodarki światowe często nie mają takich ograniczeń.

Cały wywiad w wydaniu Gazety Olsztyńskiej z 15 marca oraz na stronach internetowych tytułu.

Konfederacja LewiatanStowarzyszenie Kongres KobietEFNI