Twitter

Posiedzenie Rady Prezydentów BusinessEurope w Bratysławie

czwartek, 24 listopada 2016

Posiedzenie Rady Prezydentów BusinessEurope w Bratysławie

W dniach 24-25 listopada, Prezydenci federacji członkowskich BusinessEurope spotkają się w  Bratysławie, aby omówić najważniejsze wydarzenia w Europie i na świecie, m. in. sytuację powyborczą w USA, referendum we Włoszech i szanse wyborcze populistów w Holandii i Niemczech.

Jednym z punktów agendy spotkania jest dyskusja nad mapą drogową BusinessEurope, która wskazuje priorytety i wyzwania dla UE i biznesu europejskiego. BusinessEurope przypomina w dokumencie o wartościach, na których Unia została zbudowana i które stanowią o jej tożsamości, jak pokój, wolność, demokracja, współpraca, które kwestionuje populistyczna narracja. Biznes apeluje o wzmacnianie konkurencyjności przedsiębiorstw europejskich, implementację strategii jednolitego rynku, jak również o kontynuowanie realizacji ambitnych umów handlowych – ze Stanami Zjednoczonymi i Japonią.

Integracja europejska przyniosła Europie ponad siedemdziesiąt lat pokoju. Stanowiła impuls i fundamenty rozwoju europejskich społeczeństw, zniosła granice. Dokument przygotowany przez BusinessEurope przypomina także o tym.

Konfederacja LewiatanStowarzyszenie Kongres KobietEFNI