Twitter

Kobieta w biznesie

poniedziałek, 30 maja 2016

Kobieta w biznesie

Jak istotna w życiu publicznym, w tym w biznesie, jest kobieca solidarność?
Solidarność zawsze jest potrzebna, zwłaszcza kobietom, które chcą i powinny być usłyszane. Stąd każda forma wzajemnego wsparcia, organizowania wspólnych akcji jest tak ważna. W tym roku Warszawa - aż dwukrotnie - stanie się stolicą kobiet. Za nami VIII Kongres Kobiet, gdzie pokazałyśmy po raz kolejny, iż jest nas wiele i chcemy aktywnie zabiegać o swoje prawa. Przed nami Global Summit of Women w Warszawie. Już teraz gorąco zapraszam.


Jedną z form solidarności są kobiece kongresy. Jaki jest ich cel?
Jestem dumna, iż z roku na rok liczba uczestniczek Kongresu Kobiet rośnie, pokazując jak silne jesteśmy działając razem. Odpowiadając na globalne wyzwania postanowiłyśmy, iż hasłem tegorocznego Kongresu będzie: równość, aktywność i demokracja. W każdej z tych sfer jest jeszcze wiele do zrobienia i my w ramach kongresów dyskutujemy jak to zrobić, by wcielać konkretene pomysły w życie. Jesteśmy dla siebie wsparciem i uczymy się od siebie. Taki wyraz solidarności kobiecej wspieram z całym przekonaniem. Nie nastąpi realna zmiana tradycyjnego postrzegania roli kobiety, jeśli my nie pokażemy, iż nam na tym zależy i wiemy, jak to uczynić.


Niedługo Warszawa gościć będzie Global Summit of Woman. Czego Pani oczekuje po tym szczycie?
To, że Global Summit zawitał do Polski tylko potwierdza, iż nasza ciężka praca została dostrzeżona i doceniona za granicą. Ponad 1.000 kobiet z prawie 80 krajów będzie w Warszawie dyskutować o roli kobiet w epoce digitalizacji. To promocja Polski, bo w tej części Europy takiego wydarzenia jeszcze nie było. To okazja do pokazania jak wielkie możliwości drzemią w naszym kraju i w Polakach. Temat naszego spotkania nie jest przypadkowy. Wszechogarniające nowe technologie to jeden z elementów wsparcia kobiet w zmaganiach o równość w środowisku pracy. Cieszę się zatem, iż odpowiadając na wyzwania otaczającego świata staramy się lepiej go zrozumieć i przez to łatwiej dostosować się do nieuchronnych zmian.

Konfederacja LewiatanStowarzyszenie Kongres KobietEFNI