Twitter

Kolejną kadencję będę pełnić funkcję wiceprezydenta BusinessEurope

poniedziałek, 28 listopada 2016

Kolejną kadencję będę pełnić funkcję wiceprezydenta BusinessEurope

24 i 25 listopada w Bratysławie odbyło się posiedzenie Rady Prezydentów BusinessEurope, w którym udział wzięli szefowie 40 federacji krajowych. W związku z prezydencją Słowacji w Radzie UE, organizatorem tego spotkania była Słowacka Organizacja Pracodawców i jej prezydent Miroslav Kiral’varga.

W trakcie spotkania Prezydenci BusinessEurope po raz kolejny wybrali mnie na wiceprezydenta BusinessEurope na kadencję 2017 – 2018 oraz  zdecydowali o zatwierdzeniu budżetu organizacji na kolejny rok i wydłużeniu współpracy z dyrektorem generalnym Markusem Beyrerem. To dobra wiadomość dla Lewiatana i innych organizacji - dzięki jego aktywności BusinessEurope staje się coraz bardziej widoczne i skuteczne na forum europejskim.

W Bratysławie dyskutowaliśmy także o sytuacji politycznej w poszczególnych krajach Unii Europejskiej i wpływie wyborów  na gospodarkę. Debata dotyczyła również wyniku wyborów prezydenckich w USA i przygotowania do negocjacji dotyczących wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

W przyszłym roku upływa druga trzyletnia kadencja obecnej prezydent BusinessEurope - Emmy Marcegaglia, dlatego w Bratysławie uruchomiona została procedura wyboru nowego szefa organizacji, którego kadencja rozpocznie się za rok.

Konfederacja LewiatanStowarzyszenie Kongres KobietEFNI