Twitter

Henryka Bochniarz w DGP o umowach handlowych i promocji eksportu

poniedziałek, 24 czerwca 2019

Henryka Bochniarz w DGP o umowach handlowych i promocji eksportu

Przedsiębiorcy nie do końca zdają sobie sprawę z korzyści wynikających z umów handlowych podpisywanych przez UE - mówi w rozmowie z DGP Prezydent Konfederacji Lewiatan Henryka Bochniarz.

W wywiadzie z red. Magdaleną Cedro Henryka Bochniarz podsumowuje pierwsze rezultaty działania systemu biur handlowych nadzorowanych przez Polską Agencję Handlu i Inwestycji. Zwraca również uwagę na niewykorzystane możliwości, jakie dają umowy handlowe negocjowane i zawierane w imieniu państw członkowskich w imieniu Unii Europejskiej.

Nasi przedsiębiorcy nie do końca zdają sobie sprawę z potencjalnych korzyści wynikających z tych umów. Po prostu brakuje im wiedzy, jak z nich korzystać. Po podpisaniu porozumienia z Japonią w zeszłym roku organizowaliśmy z japońską ambasadą seminaria dla firm, ale takie oddolne działania nie wystarczą. Potrzebne jest podejście systemowe - zwraca uwagę prezydent Lewiatana.

Więcej na str. dzisiejszego wydania DGP oraz na stronie internetowej https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1418735,biznes-umowy-handlowe-ue-bochniarz.html

Konfederacja LewiatanStowarzyszenie Kongres KobietEFNI