Twitter

Henryka Bochniarz i Harri Tiido, ambasador Estonii o polsko-estońskiej współpracy gospodarczej

wtorek, 25 lipca 2017

Henryka Bochniarz i Harri Tiido, ambasador Estonii

25 lipca br. Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan spotkała się z J.E. Harrim Tiido, ambasadorem Republiki Estonii w Polsce. Rozmowa dotyczyła przede wszystkim prezydencji Estonii w Radzie Unii Europejskiej, ale takze o wzmożeniu współpracy polsko-estońskiej.

Półroczna prezydencja dostarcza dodatkowych argumentów do otwarcia nowego rozdziału w relacjach między Polską a Estonią. Ostatnio w ramach spotkania państw inicjatywy Trójmorza Polskę odwiedziła Kersti Kaljulaid, prezydent Estonii. W swoich wystąpieniach zachęcała polskich i estońskich przedsiębiorców do współpracy, szczególnie w ramach Via Baltica i Rail Baltica, czyuli budowanych szlaków transportowych, które łączyć mają kraje bałtyckie z Polską i dalej krajami Europy Zachodniej. Jest to doskonała okazja dla polskiego biznesu.

Prezydent Bochniarz i ambasador Tiido uzgodnili, że podczas Europejskiego Forum Nowych Idei nie może zabraknąć obecności estońskiej, tak ze strony przedsiębiorstw (organizacja pracodawców estońskich, ETTK jest obok Lewiatana członkiem BusinessEurope), jak i administracji rządowej. 

Serdecznie zapraszam firmy zainteresowane działalnością w Estonii lub współpracą z firmami estońskimi na EFNI.

Konfederacja LewiatanStowarzyszenie Kongres KobietEFNI