Twitter

Henryka Bochniarz z Markiem Prawdą, dyrektorem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce o przyszłości Unii

czwartek, 25 maja 2017

Henryka Bochniarz i Marek Prawda

W czwartek, 25 maja Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan spotkała się z ambasadorem Markiem Prawdą, dyrektorem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Głównym przedmiotem rozmów była "Biała Księga w sprawie Przyszłości Europy" - dokument opublikowany w marcu przez Komisje Europejską, który zawiera pięć scenariuszy dla Europy do roku 2025. Scenariusze te daja wyrywkowy wgląd w sytuację gospodarczą i polityczną Wspólnoty Europejskiej w zależności od podjętych przez nas wszystkich decyzji.

Pani Prezydent przedstawiła stanowisko Konfederacji Lewiatan, które zakłada realizację scenariusza piątego ("Robić wspólnie znacznie wiecej") połączonego ze scenariuszem czwartym ("Robić mniej, ale efektywniej") z wykorzystaniem instrumentów scenariusza trzeciego ("Ci, którzy chcą, robią więcej"). Zaznaczyła, że w interesie wszystkich krajów członkowskich jest pogłębienie integracji, szczególnie w kluczowych kwestiach (jednolity rynek, polityka handlowa i obronność) oraz pielęgnowanie wspólnych wartości, na których zbudowana jest Unia, która jest najwiekszym osiągnięciem Europejczyków na przestrzeni ostatniego stulecia.

Drugim tematem rozmów był Brexit i jego wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorstw w Polsce. Henryka Bochniarz potwierdziła potrzebę intensywniejszego informowania społeczeństwa o skutkach wyjścia Wielkiej Bruytanii z Unii i konieczności zachowania jak najbliższych relacji ze Zjednoczonym Królestwem.

Konfederacja LewiatanStowarzyszenie Kongres KobietEFNI