Twitter

Zapraszam na Europejskie Forum Nowych Idei w Sopocie

wtorek, 14 sierpnia 2012

Zapraszam na Europejskie Forum Nowych Idei w Sopocie

Zbigniew Brzeziński, Benjamin Barber, Michaił Gorbaczow, Günter Verheugen, Bernard-Henry Lévy - to tylko wybrani goście Europejskiego Forum Nowych Idei, które odbędzie się w Sopocie w dniach 26-28 września pod hasłem "Lider czy statysta? Europa w wielobiegunowym świecie. Perspektywa biznesu". Udział w konferencji wezmą przedstawiciele środowisk przedsiębiorców, świata nauki, kultury i polityki. W sumie ponad 1000 gości z całego świata.

"Europejskie interesy i obowiązki wobec świata” to temat sesji otwierającej Europejskie Forum Nowych Idei, w której weźmie udział znany ze swej sympatii do Polski i Polaków, Norman Davies. Podczas dyskusji poruszone zostaną takie zagadnienia jak rola Europy we współczesnym świecie, jej propozycja dla globalnej społeczności, czy kształt relacji państw Starego Kontynentu z grupą państw rozwijających się (m.in. BRICS oraz Next 11).

W ramach sesji "Ile państwa w gospodarce? Ile rządu w społeczeństwie?" będziemy rozmawiać m.in. o renesansie państwowego kapitalizmu i relacjach między państwami a rynkami po kryzysie w gronie takich prelegentów jak Guy Sorman, Ulrich Grillo, Leszek Balcerowicz, Danuta Hübner i Magdalena Środa.

W programie EFNI 2012 znajdą się także: „Europejski model społeczny. Coś się kończy, coś się zaczyna”, „Czy parytety i kwoty maja sens?” oraz „Turcja i Unia Europejska wobec wspólnych wyzwań w zglobalizowanym świecie”. Oprócz tego 12 paneli tematycznych, wykłady, debaty i kontrapunkty – moderowane dyskusje „jeden na jednego” wybitnych osobowości. Mieszkańcy Sopotu spotkają się z gośćmi Konferencji podczas otwartych debat, tzw. zatok dialogu.

Konferencja jest organizowana przez Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych Lewiatan we współpracy z BUSINESSEUROPE, Miastem Sopot oraz wiodącymi firmami i instytucjami. Więcej: www.efni.pl

Zapraszam do do wzięcia udziału w Europejskim Forum Nowych Idei w Sopocie!

Konfederacja LewiatanStowarzyszenie Kongres KobietEFNI