Twitter

Wracać, ale dla-do czego? Debata i Kongres Kobiet w Londynie

wtorek, 14 października 2014

Kongres Kobiet w Londynie

Wróciłam w Londynu, gdzie brałam udział w debacie poświęconej perspektywom dla młodych, które mogłyby skusić polskich emigrantów na Wyspach do powrotu. Wzięłam także udział w Kongresie Kobiet, który po raz drugi odbył się w Wielkiej Brytanii.

Debata o tym, jak młodym polskim emigrantom żyje się na Wyspach i czy mają powody, by wracać, odbyła się w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym we wschodnim Londynie. Razem z min. Małgorzatą Fuszarą, Magdą Środą i uczestnikami na sali dyskutowaliśmy o lekcjach, jakie młodzi nabyli mieszkając poza krajem, o różnicach kulturowych i szansach zawodowych. Choć wielu z nich nie ocenia Wielkiej Brytanii jako raju, niestety niewielu chce wracać do Polski.

W drugim dniu wizyty wzięłam udział w Kongresie Kobiet w UK - wydarzeniu społecznym zainicjowanym w ubiegłym roku przez grupę aktywnych Polek mieszkających w Wielkiej Brytanii. “I w Tobie drzemie Europa – obudź ją” – to przewodnie hasło tegorocznego kongresu, który odbył się 11 października 2014 w siedzibie Ambasady RP w Londynie.

Inicjatywa ma na celu wspieranie rozwoju potencjału Polek mieszkających w Wielkiej Brytanii w różnych obszarach życia. Spotkanie było okazją do wspólnej dyskusji na tematy takie jak: ścieżka kariery, walka ze stereotypami, kobieta w biznesie, życiu, środowisku zawodowym. Miałam przyjemność wziąć udział w panelu poświęconym sytuacji kobiet w biznesie. Bazując na własnym doświaczeniu opowiedziałam o wyzwaniach, jakie stoją przed kobietami chcącymi prowadzić własne firmy oraz sposobach łączenia życia prywatnego z zawodowym.

Dziękuję organizatorom i uczestnikom londyńskich debat za inspirujące dyskuje i wspaniałą atmosferę.

 

 

Konfederacja LewiatanStowarzyszenie Kongres KobietEFNI