Twitter

Więcej szans, mniej problemów

wtorek, 17 kwietnia 2012

Więcej szans, mniej problemów

- Gdy w 2003 roku prezentowaliśmy pierwszy raport podsumowujący stan współpracy polsko-amerykańskiej, był cieniutki. Dzisiaj jej opis zajmuje kilkadziesiąt stron. To najlepiej ilustruje postęp w naszych wzajemnych stosunkach – mówiła Henryka Bochniarz we wtorek 17 kwietnia 2012 roku, otwierając konferencję prasową poświęconą prezentacji „Białej księgi współpracy polsko-amerykańskiej”.


W konferencji, którą PKPP Lewiatan zorganizował wspólnie z Amerykańską Izbą Handlową w Polsce i US Poland Business Council, wzięli udział także Ilona Antoniszyn-Klik, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki, Lee A. Feinstein, Ambasador USA w Polsce, Józef Wancer, Przewodniczący rady Dyrektorów Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce oraz Eric Steward, Prezydent US Poland Business Council.


Dziennikarze dowiedzieli się, że na planowanym na 20 czerwca br. polsko-amerykańskim szczycie gospodarczym, który odbędzie się w obecności amerykańskiego Sekretarza Stanu ds. Handlu Johna Brysona, przewidziane jest – przede wszystkim - podpisanie umów o współpracy na poziomie firm. – Rozwój relacji gospodarczych powinien być przede wszystkim w rękach przedsiębiorców, a nie rządów – stwierdzili zgodnie organizatorzy konferencji.


- Na szczycie podejmiemy tematy, które budzą najwięcej emocji: kwestie energetyki jądrowej, gazu łupkowego i odnawialnych źródeł energii – mówiła Prezydent PKPP Lewiatan. Stwierdziła też, że transfer amerykańskich doświadczeń w zakresie energetyki jądrowej będzie bardzo cenny dla polskiego przemysłu i że od Ameryki warto uczyć się, jak budować przewagę na rynku czystych technologii. - Ważne dla nas mogą być również amerykańskie doświadczenia z zakresu komunikacji społecznej. Ludzie powinni rozumieć decyzje dotyczące rozwoju energetyki. W przeciwnym razie protesty społeczne mogą znacząco wydłużyć procedury budowy i zwiększyć poziom niepewności inwestorów – dodała.

 

Konfederacja LewiatanStowarzyszenie Kongres KobietEFNI