Twitter

Więcej kobiet to większa efektywność

środa, 16 listopada 2011

Więcej kobiet to większa efektywność

- Chcemy więcej kobiet w zarządach firm nie po to, by wprowadzić parytety w gospodarce, ale dlatego, że to tworzy wartość dodaną i zwiększa efektywność – tłumaczyła Henryka Bochniarz podczas XI European Corporate Governance Conference 15 listopada w Warszawie.

Zdaniem prezydent PKPP Lewiatan, Polska musi podążać za Europą, nie mamy innego wyjścia, a sprawa kwot w zarządach to nie kwestia czy, tylko raczej, kiedy zaczną obowiązywać. – Nie jestem zwolenniczką wprowadzania ich z dnia na dzień i natychmiast. To wymaga czasu. Mamy wykształcone kobiety, ale zarządzania nie da się nauczyć z książek. Tymczasem wiele z nich nie miało szans , by nabyć praktycznych doświadczeń. Dlatego już dziś powinniśmy skoncentrować się na przygotowaniu przyszłych menedżerek - przekonywała Henryka Bochniarz.

Panel, w którym uczestniczyła Henryka Bochniarz - „Skład organów spółek publicznych: czy różnorodność pomaga w podejmowaniu najlepszych decyzji?” moderował Ludwik Sobolewski, prezes zarządu GPW, a udział w nim wzięli również: Olga Grygier-Siddons, prezes zarządu PwC Polska, Claire Bury z KE, Raimongo Eggink, doradca inwestycyjny, Andrzej Nartowski, prezes PID i Olli V.Virtanen z Finnish Association of Board Members.

Konfederacja LewiatanStowarzyszenie Kongres KobietEFNI