Twitter

W SGH o soli ziemi

środa, 23 listopada 2011

- Dla PKPP Lewiatan wiedza na temat przedsiębiorców, ich poglądów i preferencji, cech wspólnych i zróżnicowania ma podstawowe znaczenie. Trudno w ogóle wyobrazić sobie jakąkolwiek dyskusję o ludziach, którzy są dziś solą tej ziemi, a o których tak mało wiemy, bez solidnej dawki informacji i wniosków płynących z systematycznych badań. Dlatego PKPP Lewiatan od kilku już lat współpracuje z katedrą Socjologii Ekonomicznej SGH i profesorem Juliuszem Gardawskim, który takie badania koordynuje – mówiła Henryka Bochniarz, podczas wystąpienia otwierającego konferencję „Polska przedsiębiorczość prywatna w czasach kryzysu”.


W trakcie konferencji, która odbyła się 23 listopada 2011 roku w siedzibie SGH w Warszawie, zaprezentowane zostały wyniki badania przedsiębiorców prywatnych z sektora MSP „Polacy Przedsiębiorcy 2011”. Analizie zostały poddane m.in.: sytuacja ekonomiczna firm, stopień ich innowacyjności, kapitał społeczny i kultura organizacyjna.


- W myśleniu o przedsiębiorcach jest bardzo wiele niedobrego. Czas najwyższy to zmienić . Musimy konsekwentnie robić takie badania, bo tylko dzięki nim mamy szansę na zdobywanie unikalnej wiedzy. Czekamy więc na nowe dane i diagnozy – mówiła prezydent PKPP Lewiatan.
 

Konfederacja LewiatanStowarzyszenie Kongres KobietEFNI