Twitter

W Lewiatanie o Europie

wtorek, 8 maja 2012

W Lewiatanie o Europie

- Nie łudźmy się, wyniki wyborów we Francji oraz niepewna sytuacja w Grecji nie pozostaną bez wpływu na to, co wydarzy w Polsce. Starajmy się więc przewidzieć, jakie mogą wyniknąć z tego skutki dla polskiej gospodarki – apelowała Henryka Bochniarz, otwierając w poniedziałek, 7 maja br. spotkanie członków PKPP Lewiatan z Janem Krzysztofem Bieleckim, szefem Rady Gospodarczej przy Premierze RP.


Były premier mówił o sytuacji gospodarczej w Europie i w Polsce w kontekście niedawnych wyborów we Francji i Grecji. Ważnym tematem, który pojawił się w dyskusji, była kwestia wzrostu gospodarki internetowej. Jej udział w polskim PKB wynosi obecnie tylko 2,7 proc. Dyskutanci zastanawiali się, co zrobić, by w najbliższych latach wzrósł do 4-5 proc.

Rozmawiano również o konieczności dalszych zmian w ustawie o zamówieniach publicznych, nie uwzględnionych w przygotowywanej właśnie nowelizacji. Chodzi m.in. o wydłużenie ustawowego czasu na zadawanie pytań i składanie ofert.


Członkowie Lewiatana wymienili też poglądy dotyczące wypłaty emerytur z OFE (rząd w tej kwestii nic nie robi, a czas nagli, bo system powinien być gotowy w 2014 roku) oraz wykorzystaniu środków z opłat za emisję CO2, które powinny zwiększyć efektywność energetyczną Polski.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. Andrzej Klesyk, prezes zarządu PZU SA oraz Cristiano Pinzauti, członek zarządu PKPP Lewiatan.
 

Konfederacja LewiatanStowarzyszenie Kongres KobietEFNI