Twitter

Spotkanie z Forum Młodych Lewiatana

czwartek, 23 sierpnia 2012

Spotkanie z Forum Młodych Lewiatana

22 sierpnia spotkałam się z przedstawicielami Forum Młodych Lewiatana, studentami - entuzjastami, którzy poprzez działalność w organizacji uczą się samych siebie i uzupełniają wiedzę akademicką o praktyczny wymiar funkcjonowania w środowisku pracy, współpracy z innymi, organizowania wydarzeń, prowadzenia projektów, zdobywaniu środków finansowych na działalność. Wielu z nich zamierza lub już założyło własne mikro firmy bazując na zdobytych doświadczeniach.

Podczas naszego spotkania padały pytania o to, czy warto robić doktorat lub dodatkowe studia w dzisiejszych czasach, czy lepiej skupić się na zdobywaniu doświadczenia zawodowego. Na co zwracają uwagę pracodawcy i czy warto wyjeżdżać za granicę w trakcie studiów. Według mnie warto i się to opłaca. Dlatego młodych zachęcam do korzystania z zagranicznych staży naukowych i wymian studenckich. Każdy wyjazd za granicę, czy to na studia w ramach programu Erasmus, czy nawet wakacyjne zmywanie szklanek w restauracji uczy bardzo wiele, „otwiera” głowę. Nic nie daje lepszej szkoły życia niż życie za granicą. Poprzez poznawanie innego świata, ludzi, kultury, nabywa się bardzo cenną zdolność adaptacji do różnych warunków i milowe poszerzenie horyzontów.

Jeśli chodzi o ciągłe kształcenie, to dziś jest ono koniecznością. Ilość dostępnej wiedzy podwaja się co dwa lata, dlatego kto poprzestanie na ukończeniu studiów i nie będzie się dokształcał, przegra wyścig o dobrą pracę i dobrą płacę. Nie chodzi jednak o kolekcjonowanie dyplomów, tylko o umiejętne wykorzystywanie zdobytej wiedzy.

Zachęcam, zwłaszcza młodych ludzi, żeby nie poprzestawali na oklepanych standardach, nie wyrzucali biletów od losu, podróżowali, ciągle uczyli się świata i zawsze mieli „otwartą głowę”. To recepta na sukces.
 

Konfederacja LewiatanStowarzyszenie Kongres KobietEFNI