Twitter

Spotkanie Premiera z pracodawcami

piątek, 5 lipca 2013

Briefing prasowy pracodawców po spotkaniu z Premierem, Warszawa, 4 lipca 2013 r.

4 lipca 2013 r. odbyło się spotkanie z udziałem premiera Donalda Tuska, wicepremiera Janusza Piechocińskiego oraz ministra pracy Władysława Kosiniaka-Kamysza z przedstawicielami czterech organizacji pracodawców obecnych w Komisji Trójstronnej, tj. Konfederacji Lewiatan, BCC, Pracodawców RP i Związku Rzemiosła Polskiego.
Konfederację Lewiatan reprezentowali prezydent Henryka Bochniarz i doradca zarządu Jeremi Mordasewicz.

Premier Donald Tusk przedstawił sytuację gospodarczą i wysłuchał postulatów pracodawców, które dotyczyły m.in. przyspieszenia prac nad nowelizacją ustawy o zamówieniach publicznych, reformy stanowienia prawa, ograniczenia szarej strefy i przestępstw podatkowych, elastycznego czasu pracy, płacy minimalnej oraz zmian w OFE.

Wobec groźby trwałego spowolnienia gospodarczego zdecydowano o kolejnych spotkaniach Pracodawców z Premierem, poświęconych: procedurom stanowienia prawa, uszczelnieniu systemu podatkowego oraz znoszeniu barier w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Prezydent Lewiatana zadeklarowała, że w imieniu przedsiębiorców wystosuje list otwarty do organizacji związkowych z apelem o powrót do dialogu i próbę wypracowania kompromisu w kluczowych dla walki z kryzysem kwestiach.

Konfederacja LewiatanStowarzyszenie Kongres KobietEFNI