Twitter

Rozpoczął się Światowy Szczyt Kobiet w Malezji, czyli "kobiece Davos"

czwartek, 6 czerwca 2013

Henryka Bochniarz, Światowy Szczyt Kobiet w Malezji, 6 czerwca 2013 r.

1000 kobiet z całego świata rozpoczęło dziś obrady największego i najważniejszego forum ekonomicznego kobiet, które odbywa się w tym roku po raz 23. Biorę udział w wydarzeniu wraz z silną polską delegacją pod przewodnictwem minister Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz.

W dniach 6 do 8 czerwca br. Kuala-Lumpur w Malezji pełni rolę światowej stolicy kobiet. Szczyt, organizowany od 23 lat przez Irene Natividad, jest okazją do spotkani się liderek, nie tylko z różnych zakątków świata, ale również wszystkich sektorów – publicznego, prywatnego i non-profit. Rozmowy i debaty tak różnorodnych kobiet pozwalają na wytworzenie wspólnej wizji wzrostu ekonomicznych możliwości kobiet, a także nawiązanie międzysektorowej współpracy. Szczyt jest jedyną w swoim rodzaju okazją do zebrania opinii kobiecych autorytetów, wymiany praktycznych rozwiązań i twórczych strategii ukształtowanych przez liderki z całego świata. Spotkania odbijają się szerokim echem na całym świecie - wypracowywane podczas szczytu rozwiązania przekładane są potem na lokalny grunt.

Więcej informacji o Global Summit of  Women na stronie www.kongreskobiet.pl, a bieżąca relacja na Twitterze. Zapraszam do śledzenia.

Konfederacja LewiatanStowarzyszenie Kongres KobietEFNI