Twitter

Projekt naukowców z Politechniki Wrocławskiej najlepszym w IV edycji konkursu Zacznij.biz

środa, 5 marca 2014

Henryka Bochniarz na gali IV edycji konkursu Zacznjk.biz, Warszawa, 4 marca 2014 r.

4 marca w Centrum Nauki Kopernik uczestniczyłam w Gali Finałowej konkursu Zacznij.biz, zorganizowanego przez Konfederację Lewiatan i Lewiatan Business Angels. Zaproszeni goście wybrali w głosowaniu zwycięzcę konkursu. Został nim AGROBAZALT – nowatorski projekt, który ma wypełnić niszę rynkową m.in. w rolnictwie ekologicznym.

Autorzy projektu, będący pracownikami Politechniki Wrocławskiej, zamierzają wprowadzić na rynek nowy środek ekologiczny poprawiający właściwości gleby i stymulujący wzrost roślin - AGROBAZALT. Wyróżnia go zastosowanie innowacyjnej, opatentowanej metody granulacji mączki bazaltowej (odpadu powstającego przy eksploatacji bazaltu), której nie oferuje nikt inny na rynku. AGROBAZALT znajdzie zastosowania w rolnictwie ekologicznym, sadownictwie, amatorskiej uprawie warzyw, owoców i kwiatów oraz w winnicach. Produkcja granulatu wyeliminuje ponadto konieczność gromadzenia i składowania odpadów pogórniczych. Co bardzo istotne, produkt jest całkowicie nieszkodliwy dla środowiska.

Wśród finalistów znaleźli się także LabToolBox – 2. miejsce (oprogramowanie do zarządzania laboratorium naukowym) i UBLIKO – 3. miejsce (platforma dopasowująca aplikacje do różnych urządzeń mobilnych).

Gala Finałowa była ostatnim etapem IV edycji konkursu Zacznij.biz. Rozpoczęty we wrześniu 2013 r. konkurs skierowany był przede wszystkim do początkujących i doświadczonych przedsiębiorców z sektora High Tech i branży internetowej oraz przedstawicieli uczelni technicznych poszukujących wsparcia w przekształceniu swoich badań naukowych w przedsięwzięcia biznesowe. Do konkursu zgłoszone zostały 104 projekty. W kolejnych etapach uczestnicy otrzymali od ekspertów Lewiatan Business Angels pakiet wiedzy dotyczący aspektów merytorycznych związanych z biznesowym przygotowaniem pomysłów oraz szkolili umiejętności skutecznej prezentacji przed inwestorami.

Więcej informacji na temat konkursu na stronie www.zacznij.biz.pl

Projekt był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka – Priorytet III – Kapitał dla innowacji, Działanie 3.3 – Tworzenie systemu ułatwiającego inwestowanie w MSP, Poddziałanie 3.3.1 – Wsparcie dla Instytucji Otoczenia Biznesu, Projekt „Aktywizacja i podnoszenie kompetencji podmiotów rynku aniołów biznesu w Polsce”.

Konfederacja LewiatanStowarzyszenie Kongres KobietEFNI