Twitter

Polityk ginącego gatunku

piątek, 2 marca 2012

Polityk ginącego gatunku

W środę 1 marca 2012 roku w siedzibie Polskiej Rady Biznesu Henryka Bochniarz wygłosiła laudację przed wykładem profesora Jerzego Buzka. - Mamy świadomość, że bohater dzisiejszego wieczoru to postać historyczna. Wiele z tego, co dokonał znajdzie się w podręcznikach historii, jak choćby to, że był przewodniczącym I Krajowego Zjazdu Delegatów Solidarności oraz to, że był pierwszym Polakiem, który stanął na czele Parlamentu Europejskiego – mówiła.


W wystąpieniu poprzedzającym wykład profesora Buzka pt. „Re-Thinking Europe”, prezydent PKPP Lewiatan w krótkim, osobistym wystąpieniu nawiązała przede wszystkim do działalności profesora jako przewodniczącego PE. – Przypadło mu przewodzić temu zgromadzeniu w czasach, gdy zamiast pracować spokojnie nad wzmacnianiem Europy trzeba było nieustannie interweniować i łatać pęknięcia. Interweniował, konsultował, był wszędzie niemal naraz: w Tunezji i w Libii, w Paryżu i w Berlinie. Jeśli Unia wyjdzie z tego kryzysu wzmocniona – wielka w tym będzie zasługa profesora Jerzego Buzka – podkreśliła.


Sporo miejsca poświęciła też przymiotom osobistym profesora. Zwróciła uwagę, że zawsze pamięta o współpracownikach i nigdy nie pracował tylko na siebie. – Należy do ginącego gatunku polityków dżentelmenów – podsumowała.
 

Konfederacja LewiatanStowarzyszenie Kongres KobietEFNI