Twitter

Plan na kryzys - ucieczka do przodu

poniedziałek, 2 lipca 2012

W poniedziałek 2 lipca br., podczas spotkania w dziennikarzami w siedzibie PKPP Lewiatan, Henryka Bochniarz przedstawiła założenia pięciopunktowego planu wychodzenia z kryzysu, jaki biznes przygotował dla władz UE. Dokument dotyczący wzmocnienia strefy euro przedsiębiorcy zrzeszeni w BUSINESSEUROPE, największej europejskiej konfederacji biznesu przedłożyli Przewodniczącemu Rady UE oraz Przewodniczącemu KE podczas ubiegłotygodniowego spotkania na szczycie w Brukseli.

- Jako przedstawiciele europejskiego biznesu doszliśmy do wspólnego przekonania, że Europa nie ma innej drogi, jak ucieczka do przodu. Dezintegracja oznacza dla naszego kontynentu całkowitą degradację. Wszystkich nas łączy też przekonanie, że nie możemy sobie pozwolić na to, by zmarnować ten kryzys. Po rozmowie z Hermanem van Rompuyem i Jose Manuelem Barroso po raz pierwszy miałam poczucie absolutnej determinacji do podjęcia zdecydowanych działań. Cieszę się, że politycy nareszcie zaczynają podzielać punkt widzenia biznesu i doceniać proponowane przez nas rozwiązania. To pokazuje, że jesteśmy na ścieżce nowej jakości - mówiła Prezydent PKPP Lewiatan.

Podkreślała też, że w debacie, jaka toczy się obecnie na europejskich forach, nie słychać głosu polskiego rządu. - Jeśli popieramy wariant ucieczki do przodu, musimy jednoznacznie zadeklarować czy i kiedy chcemy wejść do strefy euro. Tylko wtedy możemy liczyć na miejsce przy stole, przy którym ważyć się będą losy unijnego projektu - przestrzegała.

Konfederacja LewiatanStowarzyszenie Kongres KobietEFNI