Twitter

O polskim sukcesie w Seattle

poniedziałek, 16 stycznia 2012

O polskim sukcesie w Seattle

O źródłach polskiego sukcesu, o tym, co napędza polską gospodarkę i jak będzie wyglądać przyszłość stosunków gospodarczych polsko-amerykańskich mówiła prezydent PKPP Lewiatan w czwartek 12 stycznia br. w Seattle.


“Poland: a New Growth Pole in Europe” – taki tytuł nosił wykład, jaki wygłosiła na Zachodnim Wybrzeżu USA na zaproszenie Polish American Chamber of Commerce Pacific Northwest. Henryka Bochnia tłumaczyła, jak Polsce udaje się utrzymywać wzrost i pozostawać zielona wyspą w ogarniętej kryzysem Europie.


Aby wysłuchać wystąpienia polskiego gościa, do górującej nad Seattle World Trade Center, jednej z najbardziej prestiżowych lokalizacji miasta, przyszło ponad stu przedstawicieli lokalnej elity biznesu. Chcieli się dowiedzieć, jakie są prawdziwe przyczyny polskiej „success story”. Pytali, dlaczego Polska uniknęła recesji, co takiego sprawia, że polscy przedsiębiorcy radzą sobie lepiej niż ich koledzy z innych krajów Europy, ale i o to, kiedy i czy w ogóle nasz kraj przystąpi do strefy euro.


Po wykładzie, prezydent PKPP Lewiatan podpisywała książkę „Bądź sobą i wygraj” oraz „Bohaterowie polskiej transformacji 1989-09”.
 

Fot. Piotr Horoszowski
Konfederacja LewiatanStowarzyszenie Kongres KobietEFNI