Twitter

Nie oceniam po okładce!

wtorek, 21 sierpnia 2012

Nie oceniam po okładce!

Po raz pierwszym w jednym miejscu znajdzie się tak wiele książek skierowanych do kobiet i przez nie napisanych. IV Kongres Kobiet rozpoczyna dużą akcję propagującą czytelnictwo.

Czytelniczy happening odbędzie się 14 i 15 września, w trakcie trwania IV Kongresu Kobiet. W tych dniach kuluary Pałacu Kultury i Nauki zamienią się w po raz kolejny w Park Kobiet pełen różnorodnych stoisk wystawienniczych organizacji pozarządowych, fundacji i firm. Jednym z jego najważniejszych przedsięwzięć będzie akcja propagująca czytelnictwo wśród kobiet, zorganizowana wspólnie z "Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka", Polską Izbą Książki, wydawnictwem W.A.B. i wydawnictwem Czarna Owca.

Moc atrakcji w okrąglaku

Okrąglak, czyli miejsce na 1. piętrze Pałacu Kultury i Nauki, zostanie zaaranżowany w wyjątkowy sposób. Przestrzeń zapełnią stoiska wydawnictw oferujących zakup książek w promocyjnych cenach. Na specjalnym łóżku organizatorów akcji „Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka” aktorzy, twórcy i artyści będą czytać fragmenty kobiecej literatury. Będzie to także doskonała okazja na zdobycie autografu – przez 2 dni pisarki będą zamieszczać dedykacje na publikacjach swojego autorstwa. Wśród dostępnych tytułów znajdzie się także II wydanie mojej książki "Bądź sobą i wygraj. 10 podpowiedzi dla aktywnej kobiety", którą napisałam we współpracy z Jackiem Santorskim.

Kongresowi fotografowie umożliwią uczestniczkom wykonanie pamiątkowego zdjęcia: z ulubioną książką lub przygotowanymi hasłami, które w niestandardowy sposób będą promowały czytelnictwo. Będzie także możliwość czynnego włączenia się w akcję „Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka” i sfotografowania się ze swoją ulubioną książką w łóżku. Najciekawsze zdjęcia wyświetlimy na ekranach w Pałacu Kultury i Nauki.

Przyłącz się już teraz

Do akcji można się przyłączyć już dziś, wysyłając zdjęcie ze swoją ulubioną książką na adres biuro@kongreskobiet.pl. Fotografie zostaną wyświetlone na ekranach w Pałacu Kultury i Nauki już w kongresowy piątek.
 

Konfederacja LewiatanStowarzyszenie Kongres KobietEFNI