Twitter

Narodowa Rada Rozwoju

czwartek, 7 stycznia 2010

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan została zaproszona przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego do Narodowej Rady Rozwoju. We wstępie do wywiadu z Prezydentem „Rzeczpospolita” zapowiada obecność na dzisiejszym, pierwszym posiedzeniu, Henryki Bochniarz, która aktualnie przebywa służbowo w Stanach Zjednoczonych.

Sam Prezydent w wywiadzie powiedział m.in.:

- Nie sądzę, żebym zdołał przeciągnąć na swoją stronę większość tych ludzi, którzy zgodzili się zasiadać w Radzie. Niektórzy z nich mają liberalne poglądy gospodarcze. Mówię o pani Henryce Bochniarz czy Andrzeju Sadowskim i prof. Stanisławie Gomułce. Są też eksperci z prawa pracy zupełnie nie z mojej opcji politycznej, np. Joanna Staręga-Piasek związana ze środowiskiem dawnej Unii Demokratycznej. Ale są też ludzie związani z lewicą. Oczywiście są także osoby o poglądach zbliżonych do środowiska politycznego, z którego się wywodzę. Sądzę zresztą, że ten skład będzie jeszcze uzupełniany o kolejnych ekspertów, bo na dziś, żartobliwie mówiąc, widzę przechył w stronę liberalizmu.

Na dzisiejszym posiedzeniu Narodowej Rady Rozwoju Henrykę Bochniarz reprezentował doradca Zarządu PKPP Lewiatan Jeremi Mordasiewicz.

Konfederacja LewiatanStowarzyszenie Kongres KobietEFNI