Twitter

Najlepsze miejsca pracy w Polsce

środa, 20 marca 2013

Henryka Bochniarz podczas wystąpienia na gali Great Place to Work, 20 marca 2013 r.

20 marca wzięłam udział w otwarciu gali Great Place to Work, podczas której zostali ogłoszeni zwycięzcy badania na najlepsze miejsce pracy w Polsce. W tym roku zostało wyróżnionych 16 firm w trzech kategoriach. Po raz pierwszy uhonorowano małe firmy zatrudniające do 50 osób.

Zwycięzcą w kategorii firmy zatrudniającej do 500 osób został Microsoft , spośród przedsiębiorstw zatrudniających do 500 pracowników najwyżej oceniono Elica Group Polska, producenta wyposażenia wnętrz a w rankingu firm zatrudniających poniżej 50 osób bezkonkurencyjna okazała się EDP Renewables Polska.

Tytuł Najlepszego Miejsca Pracy co roku otrzymują przedsiębiorstwa działające na polskim rynku, które nawet w trudnych czasach potrafią z sukcesem budować i rozwijać u siebie dobre relacje z pracownikami. O umieszczeniu na liście najlepszych decydują wyniki anonimowych ankiet pracowniczych oraz audyt kultury organizacyjnej i praktyk HR.

Podczas swojego wystąpienia otwierającego galę wskazywałam na to, co wynika z mojego doświadczenia  - dbałość o  pracowników to inwestycja, które procentuje zaufaniem do pracodawcy, lojalnością, zaangażowaniem i poczuciem, że wszyscy gramy do jednej bramki. To przekłada się na jakość pracy i wyniki finansowe firmy. Widać, że coraz więcej firm działających w Polsce to rozumie.

 

 

Konfederacja LewiatanStowarzyszenie Kongres KobietEFNI