Twitter

Młodzi z inicjatywą na rzecz promowania przedsiębiorczości

środa, 19 listopada 2014

Henryka Bochniarz podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2014

Tegoroczna, już VII edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości będzie wyjątkowa. Oprócz ponad dwóch tysięcy bezpłatnych wydarzeń w całej Polsce, Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, Polską Agencją Rozwoju Regionalnego, Centrum Przedsiębiorczości Smolna, Akademią Leona Koźmińskiego i Nestle Polska podpisały Koalicję na rzecz przedsiębiorczości. Henryka Bochniarz była gościem specjalnym inauguracji.

Koalicja stanowi płaszczyznę dialogu i współpracy dla instytucji, firm i organizacji, które wspierają rozwój polskiej przedsiębiorczości. Koalicjanci są zdania, że tylko wspólne działania mają szansę przynieść systemowe zmiany i usprawnić przepływ informacji na temat chociażby możliwości wsparcia dla przedsiębiorców.

- Trzeba docenić tę inicjatywę także za to, że wyszła od młodych, którzy dowodzą, że wbrew przyklejanym im etykietkom, potrafią i chcą być aktywni, chcą działać - powiedziała Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan.

Inauguracja  ŚTP była okazją do wyróżnienie właśnie tych szczególnie zaangażowanych i odnoszących sukcesy przedsiębiorców z całej Polski i wręczenia im statuetek w konkursie „Twarze Przedsiębiorczości”. W kategorii „Młody Przedsiębiorca” nagrodę główną otrzymał Maciej Zieliński, założyciel Automater Sp. z o.o. Za zwycięzcę w kategorii „Firma wspierająca młodych” jury uznało informatyczną firmę Volanto Sp. z o.o. Natomiast Fundacja Kronenberga przy City Handlowy otrzymała statuetkę w kategorii „Instytucja wspierającej przedsiębiorczość”.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości co roku odbywa się w ponad 140 krajach na całym globie. Jego celem jest promocja przedsiębiorczości jako postawy.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, PARP, Prezydent m.st Warszawy i Konfederacja Lewiatan.

Konfederacja LewiatanStowarzyszenie Kongres KobietEFNI