Twitter

Mamy nowe biuro

środa, 25 stycznia 2012

Mamy nowe biuro

Witam wszystkich w nowych progach! Trzeci tydzień pracy 2012 roku, w poniedziałek 23 stycznia zaczęliśmy w nowym biurze PKPP Lewiatan. Mieści się ono przy ul Cybulskiego 3. To niewielka uliczka odchodząca od Chełmskiej, tuż obok Wytwórni Filmów Dokumentalnych.


Nowa siedziba Lewiatana ma równie bogatą historię, jak willa przy ulicy Klonowej. To dawna letnia rezydencja wielkiego księcia Konstantego, brata cara Aleksandra I. Kazał ją tu zbudować w 1820 roku i chętnie przenosił się na dłuższe pobyty z Belwederu, swojej oficjalnej rezydencji. W czasach księcia wokół pałacyku roztaczał się na 11 hektarach romantyczny park w stylu angielskim. Została z niego zaledwie namiastka, ale na coroczne pikniki Lewiatana – aż nadto.


Mamy też niezwykle inspirujące sąsiedztwo – tuż z płotem rozciągają się zabudowania Warszawskiej Fabryki Snów. Tu realizowali swoje filmy Andrzej Munk, Jan Łomnicki, Ludwik Perski. Tu powstawały „Kanał”, "Wesele". "Panny z Wilka", "Człowiek z marmuru", "Człowiek z żelaza", "Spirala", "Barwy Ochronne", "Dekalog" i wiele innych filmów, które przeszły do historii kina.

Konfederacja LewiatanStowarzyszenie Kongres KobietEFNI