Twitter

Lista 366 barier

wtorek, 10 kwietnia 2012

Lista 366 barier

W poświąteczny wtorek 1o kwietnia 2012 roku w siedzibie PKPP Lewiatan odbyła się konferencja prasowa poświęcona prezentacji kolejnej Czarnej listy barier dla rozwoju przedsiębiorczości. W tegorocznej edycji eksperci PKPP Lewiatan opisali 366 barier, na jakie najczęściej napotykają polscy przedsiębiorcy. To o 10 więcej, niż dopatrzyli się w 2011 roku.


– Niestety, mimo różnych działań podejmowanych przez kolejne ministerstwa, lista problemów, z jakimi się borykamy nie chce schudnąć . Nie tylko dlatego, że mnożą się one w wyniku nieprzemyślanych decyzji administracji, ale też dlatego, że eksperci PKPP Lewiatan coraz bardziej szczegółowo analizują kolejne obszary, jak np. funduszy europejskich – mówiła Henryka Bochniarz w wystąpieniu otwierającym konferencję.


- Ale są też i stałe „hity” naszej czarnej listy, czyli bariery, które pojawiają się na niej niezmiennie od wielu lat, jak np. problem pozwoleń na budowę czy prawo o zamówieniach publicznych. To zadziwiające, że pomimo tylu dyskusji i naszych nieustających postulatów, kolejne rządy nie są w stanie uporać się z tymi problemami – mówiła Prezydent PKPP Lewiatan.


Powtórzyła też, że fundamentalną sprawą dla rozwoju przedsiębiorczości jest przewidywalne, transparentne i stabilne prawo. Po raz kolejny również zaapelowała o zmianę systemu stanowienia prawa. - Jeśli nie uda nam się do tego doprowadzić, choroba będzie się pogłębiać – przestrzegała.


Więcej nt. Czarnej listy barier 2012 http://pkpplewiatan.pl/opinie/aktualnosci/2012/1/lewiatan_opublikowal_czarna_liste_barier
 

Konfederacja LewiatanStowarzyszenie Kongres KobietEFNI