Twitter

Kobieta z Klasą

środa, 13 kwietnia 2011

Kobieta z Klasą

Prezydent PKPP Lewiatan otrzymała tytuł Kobiety z Klasą. Przyznały go jej kobiety z Fundacji Elżbiety Ćwiklińskiej-Kożuchowskiej Klasa Kobiet. W ten sposób co rok wyrózniają wybitne panie, które ze względu na swój charakter, osiagnięcia, obywatelską postawę i działalność społeczną stanowią wzór do naśladowania. Uroczyste wręczenie Certyfikatu odbyło się 12 marca 2011 roku.

– Nagrodziłyśmy Henrykę Bochniarz za duchowe przewodnictwo, jakim objęła kobiety dążące do pełnej realizacji swych konstytucyjnych praw. Ale nie tylko. Prezydent PKPP Lewiatan jest pięknym przykładem tego, jak dojrzała kobieta może osiągnąć sukces w biznesie, aktywnie działać społecznie, a przy tym wszystkim - z powodzeniem realizować się w życiu rodzinnym - mówi Elżbieta Ćwiklińska-Kożuchowska.

Członkinie Fundacji doceniły Henrykę Bochniarz również za jej niezwykłą osobowość, pogodę ducha i ciągły uśmiech. Prezydent Lewiatana może być, ich zdaniem, wzorem dla wielu kobiet. I dla tych, który celem jest zawodowa kariera, i dla tych, które realizują się w działaniach społecznych, i dla tych, które szukają spełnienia w życiu rodzinnym. Jest przykładem konsekwencji i wytrwałości w realizacji podejmowanych ideałów i w biznesie, i w działaniach pro bono publico.

Konkurs Kobieta z Klasą ma na celu wyłaniać panie, które swoim charakterem i postępowaniem stanowią wzór godny naśladowania. Jest rozpisywany każdego roku w trybie otwartym, co znaczy, że kandydatury zgłaszają klubowiczki (około 180 osób). Laureatki wybierane są w tajnym głosowaniu.

- W tym roku nie było ani jednej błahej kontrkandydatki – mówi Elżbieta Ćwiklińska-Kożuchowska. - Kontrkandydatkami do tytuły były: Magdalena Środa, Beata Tyszkiewicz, Maryla Rodowicz, Alina Janowska, Janina Ochojska.

W poprzednich latach tytuł Kobiety z Klasą otrzymały: Elżbieta Dzikowska, Maria Koterbska, Małgorzata Niemen, Ewa Woydyłło oraz Hanna Gronkiewicz-Walz.

Klub Klasa Kobiet zrzesza kobiety po pięćdziesiątce chętne do poznawania rówieśniczek, zdobywania nowych umiejętności, poszerzania zasobu wiedzy, słowem - potrzebujących ciągłego rozwoju. Ma na celu tworzenie nowego wizerunku kobiety dojrzałej, przez doskonalenie umiejętności praktycznych poprawiających kondycję kobiet na rynku pracy, poprawę samopoczucia i odporności na stres.

Konfederacja LewiatanStowarzyszenie Kongres KobietEFNI