Twitter

"Idy marcowe", film w reżyserii George'a Clooneya

wtorek, 28 lutego 2012

Idy marcowe, film w reżyserii George'a Clooneya

Od dłuższego czasu uważnie śledzę debatę, jaka toczy się na łamach „Financial Times” pt. „Co z tym kapitalizmem?” Wydaje mi się, że rzeczywiście dochodzimy do takiego momentu, w którym następuje bardzo istotne przewartościowanie wielu rzeczy. Takie wrażenie miałam również, oglądając najnowszy film George’a Clooneya pt. „Idy marcowe” - historię pełnego ideałów młodego człowieka, który zderza się z obrzydliwym światem polityki.

George Clooney gra tam czarującego cynicznego polityka, a jako reżyser pokazuje bez ogródek, jak robi się kampanię wyborczą, jak zachowują się partyjni liderzy i ich doradcy, słowem - jak kręci się świat polityki. Przygnębiające. Tym bardziej, że film – o ile dobrze pamiętam - jest oparty na prawdziwych wydarzeniach.

Całą tę polityczną machinę można zresztą oglądać teraz na żywo , bo przecież toczy się właśnie wyborcza walka o nominację na kandydata na prezydenta z ramienia republikanów. Clooney zrobił dobry kawałek kina. Po takim seansie jednak będziemy patrzeć na politykę z jeszcze większym obrzydzeniem.

Konfederacja LewiatanStowarzyszenie Kongres KobietEFNI