Twitter

Europejskie Forum Nowych Idei

czwartek, 28 kwietnia 2011

Europejskie Forum Nowych Idei

- Chcemy, by nasz głos był słyszalny w Europie. Jako kraj i jako środowisko biznesu mamy się czym chwalić. Tymczasem świat i Europa mało wiedzą o polskiej restrukturyzacji, naszych dobrych praktykach, rozwiązaniach prywatyzacyjnych i regulacyjnych. A szkoda. W końcu to w dużej części dzięki nim polski sektor bankowy praktycznie bez szwanku wyszedł z kryzysu - mówiła Henryka Bochniarz, prezydent PKPP Lewiatan podczas konferencji prasowej w siedzibie Konfederacji w Warszawie.
Prezydent PKPP Lewiatan zauważyła, że w przeciwieństwie do innych krajów w Polsce żaden bank nie zbankrutował. - Europejskie Forum Nowych Idei organizowane przez PKPP Lewiatan to nasz pomysł na to, jak być słyszanym w świecie i pokazać, jak wiele mamy do zaoferowania - tłumaczyła dziennikarzom.

Europejskie Forum Nowych Idei organizowane przez PKPP Lewiatan odbędzie się w dniach 28-20 września w Sopocie w ramach oficjalnego kalendarza polskiej prezydencji w UE. Organizowane wspólnie z BUSINESSEUROPE, największą organizacją Pracodawców w UE, będzie nieoficjalnym szczytem biznesowym UE. Swój udział w Forum potwierdziło już wiele światowych znakomitości, a patronatem honorowym objęli go prezydent RP Bronisław Komorowski, przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy oraz przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek.

Konfederacja LewiatanStowarzyszenie Kongres KobietEFNI