Twitter

Debata o rynku pracy w Poznaniu z udziałem Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz

wtorek, 6 maja 2014

Debata o rynku pracy, Poznań, 5 maja 2014 r.

5 maja wzięłam udział w debacie poświęconej wyzwaniom na rynku pracy współorganizowanej przez Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej „Barka”, Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan i poseł na Sejm Agnieszkę Kozłowską-Rajewicz. Dyskutowaliśmy o potrzebie poprawy dialogu pomiędzy związkami zawodowymi i pracodawcami oraz niezbędnych reformach edukacji, które umożliwią lepsze przygotowanie młodych do wejścia na rynek pracy.

W dyskusji panelowej z moim udziałem moderowanej przez Agnieszkę Kozłowską-Rajewicz uczestniczyli także Tomasz Sadowski, założyciel i dyrektor Wielkopolskiego Centrum Ekonomii Solidarnej, Jerzy Bartnik, prezes Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu, Jacek Kulik, wiceprezes Wielkopolskiego Związku Pracodawców Lewiatan, Maciej Szymański, prezes firmy „Ster”.

W drugiej części dnia na zaproszenie Piotra Voelkela miałam przyjemność zwiedzić stworzoną przez niego School of Form, pierwszą w Polsce międzynarodową uczelnię wyższą projektowania orz Concordia Design, centrum kreatywności, designu i biznesu.

Spotkałam się także z przedsiębiorcami zrzeszonymi w Wielkopolskim Związku Pracodawców Lewiatan. W dyskusji poświęconej udziałowi przedsiębiorców w konsultowaniu proponowanych przed rząd aktów prawnych, potrzebie całościowej reformy kodeksu pracy i znaczeniu zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego uczestniczyła minister Kozłowska-Rajewicz. Poparłam jej kandydaturę na europosła w tych wyborach.

Konfederacja LewiatanStowarzyszenie Kongres KobietEFNI