Twitter

Czas ucieka, rząd nie nadąża

wtorek, 20 grudnia 2011

Czas ucieka, rząd nie nadąża

- Mam poczucie, że czas nam szybko ucieka, a rząd wciąż nie nadąża. W sejmowym expose premiera padły propozycje działań zaradczych wobec groźby kryzysu, ale na razie mamy zaledwie jeden konkret – podwyższenie składki rentowej – mówiła prezydent PKPP Lewiatan podczas debaty o planach rządu i wyzwaniach rozwojowych Polski, która odbyła się 15 grudnia 2011 roku w siedzibie Fundacji im. Stefana Batorego.


Oceniając działania rządu z punktu widzenia przedsiębiorców, Henryka Bochniarz wyraziła niepokój zarówno małą aktywnością koalicji, jak i brakiem wizji. – Nie widzimy konkretnego długofalowego projektu rozwojowego. Nie ma projektów ustaw. W Komisji Trójstronnej też na razie brak propozycji rządowych do dyskusji, a przecież wszystkie proponowane reformy tu właśnie powinny być negocjowane – mówiła.


Do debaty rozpoczętej wystąpieniem wprowadzającym prof. Leszka Balcerowicza, prezes Fundacji Aleksander Smolar zaprosił również: Stanisława Gomułkę, Mirosław Gronickiego, Janusza Jankowiaka i Ryszarda Petru.
 

Konfederacja LewiatanStowarzyszenie Kongres KobietEFNI